Zavolejte nám

Obraťte se na nás se svými dotazy přes e-mail nebo telefon.

V pracovní dny od 9:00 do 17:00

+420 777 523 225

Autorizovaný partner

GeoTrust Partner   RapidSSL

Jak probíhá objednávka certifikátu

Nacházíte se zde: SSL certifikáty » Podpora » Jak probíhá objednávka certifikátu

Objednávka SSL certifikátu sestává z několika kroků v závislosti na typu certifikátu a na tom, zda využíváte našeho webhostingu nebo je certifikát určen pro použití na jiném místě. Obecně Vás však čekají následující kroky:

  1. Výběr typu certifikátu a délky trvání
  2. Zadání CSR nebo výběr doménového jména pro certifikát
  3. Kontrola údajů z CSR
  4. Výběr e-mailové adresy pro potvrzení certifikátu
  5. Zadání fakturačních údajů
  6. Kontrola objednávky
  7. Hotovo

Výběr typu certifikátu a délky trvání

Základní volbou je typ certifikátu, který pořizujete. Pro rychlý přehled vlastností jsme pro Vás připravili stránku porovnání SSL certifikátů. Vždy záleží hlavně na místě, kde chcete certifikát použít a samozřejmě také na technických podmínkách.

V případě malého počtu zákazníků nebo u intranetů jsou plně dostačující SSL certifikáty s validací dle domény, máte-li zákazníků velký počet a chcete-li, aby se u Vás cítili bezpečněji a Vaše aplikace působila důvěryhodně, jsou vhodnější varianty ověřované dle organizace, ideálně s rozšířenou validací a zeleným proužkem.

U délky trvání záleží zejména na tom, zda se jedná o dlouhodobý projekt a zda máte v aktuálním okamžiku dostatek financí. Čím delší období pro vystavení certifikátu zvolíte, tím je výhodnější cena a vyhnete se častějšímu řešení obnovy certifikátu. Optimální dobou pro vystavení certifikátu vzhledem k ceně jsou alespoň 2 roky.

Zadání CSR nebo výběr doménového jména pro certifikát

Webhosting u igloonet

Využíváte-li náš webhosting, můžete přeskočit až k části Zadání fakturačních údajů, složitější části za Vás zařídíme.

CSR neboli požadavek na podepsání certifikátu je úsek textu, který vznikne při generování privátní části Vašeho certifikátu. CSR se pak musí dostat k certifikační autoritě, která na základě tohoto požadavku vystaví samotný certifikát. Abychom Vám nebo Vašim administrátorům usnadnili tuto část, připravili jsme několik návodů na generování CSR, které průběžně doplňujeme.

Pokud se v této oblasti i přes návody ztrácíte, ozvěte se nám e-mailem nebo telefonicky a pokusíme se Vám poradit nebo nabídneme placenou asistenci při vystavení a instalaci certifikátu.

Při objednávce certifikátu můžete zadávání CSR přeskočit

Kontrola údajů z CSR

V této části pouze zkontrolujete, že je Vaše CSR v pořádku, důležitý údaj je hlavně doménové jméno. Toto nelze později měnit.

Výběr e-mailové adresy pro potvrzení SSL certifikátu

E-mailová adresa pro potvrzení vystavení SSL certifikátu je v celém procesu zásadní. Vlastnictvím e-mailu na doméně, pro kterou vystavujete SSL certifikát totiž dáváte najevo, že jste oprávněni k jeho vystavení.

Zadání fakturačních údajů a Kontrola objednávky

Jednoduše zadejte fakturační údaje, po odesální zkontrolujte, zda je vše v pořádku a pokud ano, můžete Vaši objednávku dokončit.